Sportske zvijezde koje su postale prvaci tijekom svojih tinejdžerskih godina

Sadržaj:

Anonim

Naše tinejdžerske godine često su ispunjene stresom i tjeskobom - borbom sa srednjom školom, hormonalnim promjenama i sveobuhvatnim zaljubljenostima, ali za neke tinejdžere ove formativne godine mogu biti pod posebnim pritiskom. Dok je većina nas samo zauzeta rješavanjem domaćih zadaća, neki adolescenti ovdje osvajaju medalje i natjecanja na najvišim razinama za svoje sportske sposobnosti. Zamislite da još niste završili srednju školu i osvojili olimpijsku medalju? Prilično impresivno.

Za Olimpijske igre ne postoji univerzalna minimalna dob za sudionike koju je odredio Međunarodni olimpijski odbor, ali pojedinačni sportovi imaju vlastita ograničenja prihvatljivosti. Gimnastičari, na primjer, moraju imati najmanje 16 godina da bi se natjecali na Igrama.

Dok britanska tinejdžerica Emma Raducanu osvaja US Open, postavši prva Britanka koja je osvojila teniski grand slam od 1977., pogledajmo neke slične mladenačke sportske prvakinje koje dostigli su najvišu razinu u svojim područjima tijekom svojih tinejdžerskih godina.

8 Simone Biles

Kultna američka gimnastičarka Simone Biles, 24, najodlikovanija je gimnastičarka svih vremena - s hrpom i hrpom medalja i trofeja u svom imenu. Nakon što se počela baviti gimnastikom u dobi od šest godina, Simone je postala profesionalka sa samo četrnaest godina. Na Ljetnim olimpijskim igrama u Rio De Janeiru 2016. Biles je sa samo devetnaest godina osvojila svoju prvu zlatnu medalju - prvu od šest medalja koje je osvojila tijekom svoje olimpijske karijere. Uspjeh malene superzvijezde nastavlja rasti.

7 Emma Raducanu

Britanska teniska zvijezda Emma Raducanu ušla je u povijest prošli tjedan svojom pobjedom na US Openu, odnijevši kući trofej u ženskom finalu i postavši prva kvalifikantica koja je to uspjela. Emmina skromna priroda i sposobnost da se vrati borbi nakon teškog razdoblja u Wimbledonu ove godine, zaradili su njezine legije obožavatelja. Sa samo osamnaest godina, zrelost koju je pokazala je daleko iznad njezinih godina.

6 Yulia Lipnitskaya

Yuliya_Lipnitskaya_at_the_Skate_Canada_2013_21

Iceskater Yulia Lipnitskaya privukla je svjetsku pozornost svojim izvanrednim nastupima na Zimskim olimpijskim igrama 2014., izvodeći nezaboravan nastup uz glazbu Schindlerove liste i pridonoseći zlatnoj medalji ruskog tima pobijediti. Ona ima čast biti najmlađa klizačica ikad koja je osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama, sa samo 15 godina i 249 dana. Yulia, 23, povukla se iz profesionalnog sporta 2017. nakon kratke, ali iznimno uspješne godine.

5 Laurie Hernandez

Američka gimnastičarka Laurie, 21, imala je svoj međunarodni debi u Riju za Olimpijske igre 2016. Uspjeh je bio zapisan na kartama za Hernandez - osvojila je dvije olimpijske medalje tijekom igara, osvojivši zlato u ekipnom natjecanju i srebro na gredi. Laurie je imala samo šesnaest godina. Otkad se natjecala, nastavila je sudjelovati u Plesu sa zvijezdama i pokazala značajan talent - osvojivši prvo mjesto!

4 Nebesko smeđa

Britansko-japanska skateboarderica Sky Brown, 13, trenutno je najmlađa sportašica na svijetu koju sponzorira Nike, a ove je godine na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila brončanu medalju u ženskom parku vođenje skejtborda. Sa samo 13 godina i 28 dana postala je i najmlađa osvajačica olimpijske medalje ikada za Veliku Britaniju. Njezin uspjeh doveo je do niza sponzorskih ugovora i pažnje za njezinu ekstremnu mladost. Sky je počela voziti skateboard sa samo tri godine, učeći od svog oca i YouTube videa. Vau!

3 Sunisa 'Suni' Lee

Suni Lee ima samo osamnaest godina, a ipak je već postala poznato ime zbog svog zadivljujućeg nastupa na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju. Postala je prva Amerikanka azijskog porijekla koja je osvojila zlato u višeboju, a već je jedna od najodlikovanijih američkih gimnastičarki svih vremena. Suniin život doživio je ogromnu promjenu od njezinih pobjeda, pojačavši se nakon što je timska kolegica Simone Biles bila prisiljena povući se iz višeboja.

2 Katie Ledecky

Amerikanka Katie Ledecky sada se smatra jednom od najboljih plivačica svih vremena, sakupivši impresivnu kolekciju od 7 zlatnih medalja i 15 medalja sa svjetskih prvenstava, te drži prozivka vremena svjetskog rekorda. Godine 2012. na Olimpijskim igrama u Londonu, Katie je bila iznenađujuća pobjednica na 800 metara slobodnim stilom - i zaprepastila svijet. Katie je tada imala samo petnaest godina! Sada ima 24 godine, Ledecky se nastavlja natjecati na najvišoj razini, a ove je godine svom zbroju medalja pridodala još 2 zlatne medalje.

1 Momiji Nishiya

Momiji Nishiya nedavno je postala prva prvakinja u uličnom skateboardingu za žene na Olimpijskim igrama u Tokiju, zauzevši prvo mjesto na domaćem terenu. Japanska zvijezda, sada četrnaestogodišnjakinja, imala je samo trinaest godina kada je uspješno osvojila zlato za svoj nastup u ženskom uličnom natjecanju, a sada drži rekord za treću najmlađu osvajačicu zlatne medalje ikad, te je najmlađa osvajačica zlatne medalje koja je ikad došla iz svoje zemlje. Klinac ima potencijal!